Historie

.

 • Luni v. Bad Boll

Středoevropská vítězka, mnohonásobná krajská a národní vítězka a matka Q vrhu Kehro Quando Kehro - majitel pan Hodek, krajský vítěz a pracovní pes, Quena Kero - národní vítězka, zůstala v našem majetku, Quena - vítězka třídy, mnohonásobně výborná

  • Cimba Murrtal

I  přes svůj handicap, kdy  jako štěně přišla o část zadní tlapky vyhrála řadu výstav a byla i Best of show, což nebývá u německých ovčáků běžné aby porazili jiná líbivější plemena.

 • Edina Kehro

Národní vítězka, téměř celočerná fenka z vrhu šesti fen, z nichž bylo v chovu a výcviku pět sourozenců, všichni hodnocení výborně, mnozí vítězové tříd, a to v dobách, kdy z 40 vystavovaných v jedné třídě bylo zadáno 4 až  5 výborných známek. Dnes to bývá obráceně.

P5151154 

 • Sita Vidio 

Fenka, která v roce 1979 odchovala dvě lvíčata velmi vzácného atlaského lva pro Safari Zoo ve Dvoře Králové nad Labem. Byl to celosvětový úspěch, protože tyto atlaské lvy mělo pouze pět zoologických zahrad na světě. Ing. Vágner je získal jako světoznámý ředitel zoo a uznávaný africký lovec zvířat pro jejich odchov v zajetí, kdy ze svých expedic v Africe přivezl v pořádku mnoho vzácných zvířat. Ve volné přírodě byli tito lvi již vyhubeni a jejich přirozený i umělý odchov byl hodnocen v období dvaceti let trvání Safari- Zoo jako nejvýznamější odchov v kategorii šelem. Fenka i se lvíčaty vystupovala spolu s panem Vágnerem, ředitelem zoo, v televizním pořadu Všichni se ptají komu to hrají. Lvíčatům tehdy bylo šest měsíců a byla v pořadu za milé a příjemné hvězdy, ve skutečnosti to byly útočné šelmy a musíme s obdivem vzpomenout na paní Bohdalovou, která jako profesionálka každým coulem, poslechla režiséra pořadu na společné focení se lvy. Scény před a po focení a nahrávání  byly jako z hororu, ale fotky pro celostátní časopisy  se povedly a pořad byl vyhodnocen jako nejlepší v daném roce. Určitě k tomu přispěla i Sita Vidio, která spolu se lvíčaty v pořadu vystupovala.

Prezentace lvích fotek je v čášni Naši lvi

 P5151139

 

 • Spor se Svazarmem

A to soudní spor u okresního soudu v Trutnově a Krajského soudu v Hradci Králové My proti  nevyššímu představiteli Svazarmu pro oblast kynologie. Spor vypukl kvůli životu čtyř šestitýdenních štěňátek a bojovali jsme proti úřední mašinérii jako lvi. Život jsme štěňátkům zachránili, ale zároveň jsme se dostali na tajnou černou listinu a nesměli jsme vyhrávat výstavy když byl na výstavě přitomen nějaký aktivní a vysoce postavený profesionální zaměstnanec Svazarmu. Bohudík - občas zde nikdo takový nebyl a bohudík mnozí rozhodčí byli velmi stateční.

 • Ingo von Alten Warterhaus - velmi používaný plemeník s výbornou povahou
 • Elko Murrtral -  špičkový krycí pes
 • Brit Kehro - téměř celočerný špičkový krycí pes
 • Fox Kehro - vítěz mnoha výstav, využívaný krycí pes
 • Gillo Murrtal - po pět let nejvyužívanější plemeník v ČSSR

Vzpomínáme

 

NAOMI KRASNOOČKO

výborná, HD+ED neg., ZVV1, FPR3

UWA FRAMATO

výborná, HD+ED neg, ZVV1, DNA gepruft

detail

 

JAGA FRAMATO

výborná, HD neg, ED fast normal, ZVV1, FPR 3

detail

JOGA FRAMATO

výborná, HD+ED neg., ZVV1, FPR3

detail